Oruçreis Mh, Koza Plaza A Blok Kat:28 Esenler/İSTANBUL

5N 1K

25.12.2019
71
5N 1K

Tecrübelerimize dayanarak, üstatlarımızdan bir şeyler öğrenip uygulamak güzel, ancak 5n 1k’ sını sorgulamadığımız konularda yaptığımız çalışmalar amacına hizmet etmekten bir süre sonra çıkar ve başarılı görüntümüz parlaklığını yitirir.

Meraklı, ilgili bir işveren ile karşılaştığımızda 5n 1 k sorgulamalarına verecek cevaplarımızın işvereni tatmin etmesi; yaptığımız çalışmanın mantığını anlamak, anlamaya çalışmak- araştırmak ve en yalın şekilde aktarmaya çalışmakla mümkün olacaktır. Bu durum aynı zamanda gerçekleştirmekte olduğumuz iş sağlığı ve güvenliği uygulamalarını, doküman çalışmalarımızı gün geçtikçe daha başarılı ve amacına uygun kılacak ve pratik yöntemler üretmemize imkan sunacaktır. Bizi, işverene ‘Bu hususta 5n 1k sordunuz ancak vaktiniz varsa size iş sağlığı ve güvenliği alanında bir takım konulardan daha bahsetmek isterim’ cevabını verecek noktaya getirip, parıltımızı artıracak, gerçek bir iş sağlığı ve güvenliği profesyoneli gibi hissetmemizi dolayısı ile mesleki tatminimizi sağlayacaktır.

Her sektörde olduğu gibi iş sağlığı ve güvenliği alanında da yaptığımız işe hakim olmamız, içimizdeki çuvallama korkusu ile ters orantılıdır. Söz konusu hakimiyet yalnız uzman ve hekimler için değil osgb içinde son derece önemlidir. Katı kurallar barındırmayan(yeni fikirlere açık), personelin yorumlarını dikkate alan, çalışanlarının ve dolayısı ile osgb’ nin gelişimine destek verecek özgürlük alanı ve imkanı sağlayan osgb’ lerin, hizmet kalitesi ile rakiplerinin arasından sıyrılacağı aşikardır.

Özetle bizler; konunun ne olduğu, nedeni- amacının ne olduğu, nasıl yapılması gerektiği, nerede- hangi alanda uygulanacağı, ne zaman ne periyotta gerçekleştirilmesi gerektiği, kimin sorumluluğunda ve kimleri etkileyeceğini (5n 1k’ sını) bildiğimiz konulara hakim ve ilgili konunun gerçek anlamda uzmanı olabiliriz.,

B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı R.D.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

OSGB Hizmetleri Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: