Oruçreis Mh, Koza Plaza A Blok Kat:28 Esenler/İSTANBUL

Emanet Gemisi

19.12.2019
69
Emanet Gemisi

İşveren çok kapsamlı ve sürekli güncellenen mevzuatı ile derya deniz olan İş Sağlığı ve Güvenliği sorumluluk alanında kendini Osgb’ ye emanet eder.

Osgb ihtar puanı almamak, işletmesinin ticari devamlılığını sağlamak (refere edilmek), üstlendiği işi işverene vadettiği kalitede gerçekleştirmek üzere piyasadaki firma imajını uzmana ve hekime emanet eder.

Uzmanlar ve hekimler eğitim ve kariyerlerini başta kendi özverileri olmak üzere zincirin tüm halkalarına emanet ederler.

Çalışanlar sağlık, fiziksel ve sosyal yönden tam bir iyilik halinde yaşama haklarını öncelikle kendileri ve sırasıyla aileleri ve mesleklerini korumak üzere bireysel özverilerine, işverenlerinin ve zincirin diğer halkalarının sorumluluklarını tam olarak yerine getirmedeki duyarlılıklarına emanet ederler.

Bu durum göstermektedir ki zincirin tüm halkaları aynı gemide, gemi tek bir hedefe doğru ilerlemektedir.

Mevzuatta sorumluluklar açıkça belirtilmiş, birbirinden ayrılmıştır. Halkaların bu gemide tek bir hedefe giderken karşı karşıya olması düşünülemez. Emanet Gemisi alabora olmadan bu zincirin halkası olmanın bilincinde olunmalıdır. İş Sağlığı ve Güvenliği kaza olduktan sonra değil, kaza olmadan önce olasılıkları ortadan kaldırmaya yönelik proaktif yaklaşımı benimsemiş teknik bir konudur.

B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı R.D.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

OSGB Hizmetleri Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: