Oruçreis Mh, Koza Plaza A Blok Kat:28 Esenler/İSTANBUL

İSG(CE)

27.12.2019
55
İSG(CE)

İş sağlığı ve güvenliği alanında sorumluluğunun farkında olan bir işveren olduğumuzu düşünelim. Bulunduğumuz bölgedeki en popüler osgb den en pahalı hizmeti alıyor, hiçbir masraftan kaçınmıyoruz. Uzman ve hekim ziyaretleri son derece eğlenceli, hoş sohbet, bazen isg(ce) birtakım konular söyleniyor ama konuşulup geçiyor. Haliyle bizim baktığımız açıdan her şey yolunda görünüyor. Çünkü biz en iyisinden hizmet alıyoruz, eksik veya hatalı bir durum olsa anlarız.

Bilmediğimiz kapsamlı sorumluluklarımız bulunan bu alanda konuyla ilgilenmek, aldığımız hizmetten, firmamızın bu alandaki ‘ilerleme durumundan’ anlaşılır bir dilde haberdar olmak yerine ‘en pahalısından hizmet alayım veya hepsi aynı en uygunundan hizmet alayım, yapsınlar bir şeyler, sorumluluğumu atayım, başım ağrımasın’ düşüncesinin arkasına ancak olumsuz bir olay (kaza, ramak kala, ceza aldığımız bir denetim)  başımıza gelene kadar saklanabiliriz. Başımızın ağrıyacağı 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu 4. Maddesinde işyeri dışındaki uzman kişi ve kuruluşlardan hizmet almamızın veya çalışanlarımıza kanunda verilen yükümlülüklerin bu alanda sorumluluklarımızı ortadan kaldırmadığı açıkça belirtilmiştir.

Sonuç olarak hizmet aldığımız osgb bize yapılan çalışmaların ne olduğunu, ne amaçla yapıldığını isg(ce) değil anlaşılır bir dilde belirli periyotlarda açıklaması (Örn: İlerleme raporu sunması) ve eksiklerin giderilmesi aşamasında yol gösterici davranması (Örn: İsg plus hizmeti) son derece önemlidir.

B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı R.D.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

OSGB Hizmetleri Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: