Oruçreis Mh, Koza Plaza A Blok Kat:28 Esenler/İSTANBUL

Ürkütücü Görünen Geliştirici Güç

23.12.2019
54
Ürkütücü Görünen Geliştirici Güç

‘Denetlenmek’ denildiğinde hissettiğimiz ilk duygular genellikle endişe, gerginlik, korku gibi bizleri rahatsız eden duygularımız olur. Ancak denetlenmeye bakış açımızı olumlu yöne çevirmek maddi/ manevi kayıplar ile cezalandırılmaktan her zaman daha iyidir.

Bu gücü kurumlar bizi denetlemeye gelmeden çalışmalarımızın her alanına/ aşamasına yaymak denetlenme durumu karşısındaki ilk hislerimizi güven, sakinlik, rahatlık ve merak duygularına çevirecektir. Tabi ki bütünün tüm parçalarının bu konuyu benimsemesi ne kadar başarılı olunacağı ile doğru orantılıdır.

Uzman ve hekim ziyaretleri firmalar için denetim anlamındadır. Belirlenen tespitler veya mevzuata uygun önerilerin dikkate alınması sağlıklı ve güvenli çalışma ortamı/ şekli oluşmasını sağlamanın yanında gerçekleşmesi muhtemel kurum denetimlerindeki duygu durumumuzu olumlu yöne çevirir.

Uzman ve hekim ziyaretlerinde gerçekleştirilen saha ve doküman denetimlerinin amacına hizmet etmesi, iş sağlığı ve güvenliği konularında tespiti ve öneriyi gerçekleştirecek uzman ve hekimin kişisel özverisine bırakılmak yerine, çalışmalarının hizmet kalitesi taahhüdünde bulunan osgb tarafından denetlenmesi büyük ölçüde kişi inisiyatifinden çıkıp olması gerektiği şekilde mevzuatta belirtilen kurallara uygun olarak yapılmasını sağlayacaktır.

Gerçekleşen kurum denetimlerinden noksansız olarak geçen, iş sağlığı ve güvenliği konularına önem veren firmaların imajı önce insana değer verme politikası ile diğer rakiplerinden öne geçecektir. Bu sebepledir ki iş sağlığı ve güvenliği konusunda hizmet alınan osgb’ nin fiyatından ziyade taahhüt ettiği hizmeti ne kadar yerine getirdiği önem arz etmektedir. Bunu gözlemleyip, denetlemek ise işverenin görevidir.

Sonuç olarak sistemin doğru çalışması, bütünün parçalarının birbirini ne kadar iyi denetlediği ile ilişkilidir.

B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı R.D.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

OSGB Hizmetleri Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: